Atrastas tobulai išsilaikęs dinozauro embrionas | SCMP

South China Morning Post

Naujas tyrimas, pasirodęs recenzuojamame žurnale „iScience“ pateikia daugiau įrodymų, kad mūsų dienų sparnuočiai išsivytė iš dinozaurų. Tokia išvada grindžiama kiaušino su fosilizuotu negimusiu dinozauriuku, analize.  Tyrimą atlikę Kinijos mokslininkai teigia, kad Mažyliu Yingliang praminta fosilija yra iki šiol geriausiai išsilaikęs dinozauro embrionas.

Mažasis dinozauras, tikėtina priklausė driežadubenių terapodų būriui.  Jo giminaičiai buvo plėšrūnai, medžioję kitus dinozaurus ar gyvūnus. Šio būrio atstovai turėjo aštrius dantis ir stiprius žandikaulius, pritaikytus medžioklei. Pirmieji terapodai pasirodė prieš 220 mln. metų (vėlyvasis triaso periodas), išnyko kreidos periodo pabaigoje (prieš 65 mln. metų), kaip ir visi dinozaurai.  Mažylis Yingliang, pasak mokslininkų, ruošėsi išsiperėti prieš 72 – 66 milijonus metų.

17 cm. ilgio ovalo formos kiaušinyje susirietusio dinozauro laikysena primena šiandieninius viščiukus. Prieš išsirisdami šie sulenkia savo kūną ir pakiša galvą po sparnu, taip palengvindami kiaušinio lukšto laužymą.  Tai, pasak mokslininkų, patiekia dar vieną įrodymą, kad šiuolaikniai paukščiai kilo iš dinozaurų.

Kaip rašo portalas „South China Morning Post“, Išsiritęs iš kiaušinio priešistorinis sparnuotis užaugdavo iki 2 – 3 metrų ilgio.  2000 m. aptiktas dinozauro kiaušinis tik po daugiau nei dvidešimt metų papuolė mokslininkų akiratin. Šiuo metu dinozauriuko embrionas saugomas Fudziano provincijos Yingliango Gamtos istorijos muziejuje.

Pabaiga: atrastas tobulai išsilaikęs dinozauro embrionas.

Jums gali patikti