fbpx

Kokius kilimus mėgsta vaikai?

naunau.lt

Kilimai vaikų kambariui turi ypatingą paskirtį. Jie ne tik puošia šią patalpą, teikia šilumą, bet yra naudojami ir kaip žaidimų aplinką pagerinanti priemonė. Šie kilimai yra išausti iš medvilnės, vilnos, polipropileno ir akrilo. Kilimų vaiko kambariui ieškokite šioje internetinėje parduotuvėje: https://manokilimas.lt/produkto-kategorija/vaikiski-kilimai/zaidimu-kilimai/.

Kokios yra kokybinės vaikiškų kilimų savybės?

Vertinant kokybės atžvilgiu geriausiais yra laikomi vilnoniai kilimai, nes jie yra labai švelnūs, patvarūs, atsparūs dėmėms. Jiems savo fizinėmis savybėmis iš dalies prilygsta akriliniai kilimai, o kas svarbiausia – jie vaikams nesukelia alergijos. Natūralumo mėgėjai taip pat renkasi ir medvilninius kilimus, nes juos galima lengvai išplauti skalbimo mašinoje net po to, kai mažieji juos išteplioja šokoladu ar uogiene.

Kokios spalvos kilimą rinktis vaikų kambariui?

Vaikų kambario kilimo spalvinė gama turėtų tiesiogiai priklausyti nuo šios patalpos sienų ir baldų spalvų. Jei pastarosios yra labai ryškios, tada kilimo spalvos turėtų būti ramios, pastelinės. Arba galimas ir kitas variantas. Jei šio kambario sienos yra nuobodžių, prėskų spalvų, tada jame puikiai tiks itin spalvingas ir ryškiais raštais turtingas kilimas.

Taip pat yra kilimų, ant kurių pavaizduoti mieli, vaikams patinkantys gyvūnai arba pasakų personažai. Tačiau svarbiausia yra taip parinkti vaikų kambariui kilimą, kad jo spalvos neerzintų mažųjų ir žaisti, sėdint ant jo, būtų jauku ir gera.

Kokios yra vaikiškų kilimų formos?

Atsižvelgiant į vaikų kambario ploto dydį, dažniausiai pasirenkami kvadratinis ar stačiakampis vaikiški kilimai. Tačiau esama ir apvalių kilimų, kurie nuostabiai tinka nedideliems kambariams. Jei kambarys didelis, tada jame ir reikalingas didelis kilimas, kad jo dėka atsirastų atitinkama žaidimų zona. Dar yra specialiai sukurti kilimai, skirti berniukams arba mergaitėms.

Kaip prižiūrėti vaikiškus kilimus?

Bet kurį vaikišką kilimą patariama bent kartą per savaitę gerai išsiurbti, kad būtų pašalinti visi – ir paviršiniai, ir giluminiai nešvarumai. O sintetiniai kilimai valosi gana lengvai, be to, jie pasižymi antistatinėmis savybėmis, todėl nesielektrina. Valant kilimą nuo dėmių, tai reikia daryti pradedant iš kraštų ir artėjant į dėmės vidurį. Valant tos vietos jokiu būdu negalima smarkiai spausti arba trinti.

Jums gali patikti