Pasaulyje mažėja skyrybų. Ar dėl to turim padėkoti vyrams?

Pagal mercatornet.com

pasaulyje mažėja skyrybų
Foto: freepik.com

Kodėl Jungtinėje Karalystėje, Australijoje, Kanadoje, JAV ir kitur pasaulyje mažėja skyrybų skaičius? Harry‘is Bensonas iš JK tyrimų centro „Marriage Foundation“ turi netikėtą atsakymą. Jo analizė rodo, kad skyrybų rodiklio augimą ir mažėjimą per pastaruosius 80 metų lemia būtent moterų pasirinkimai. Pasirodo šiandienos moterys savo santuokose yra laimingesnės nei jų mamos ir senelės. Tai intriguojantis ir svarbus faktas.

 

Video titrai lietuvių kalba:

Nepilnos šeimos Jungtinėje Karalystėje, deja, yra nepaprastai dažnas reiškinys. Mūsų ankstesni tyrimai parodė, kad 46 proc. paauglių negyvena su abiem savo biologiniais tėvais.  Tačiau, jei galvojate, kad toks aukštas nepilnų šeimų skaičius atsiranda dėl iširusių santuokų ir augančio skyrybų skaičiaus, taip toli gražu nėra.

Mūsų naujausi tyrimai, paremti Nacionalinės statistikos biuro duomenimis, rodo, kad šiuolaikinėms poroms, skyrybų pavojus yra maždaug 35 proc. (t.y. iš 100 porų išsiskirs trisdešimpenkios). Tokio žemo skyrybų lygio nematėme nuo pat 1970-ųjų vidurio, kai skyrybų rodikliai pradėjo augti, pasiekdami piką 1986 metais. Tais metais susituokusių porų, (beje tais pačiais 1986 metais susituokiau ir aš), skyrybų tikimybė – 44 proc. – buvo rekordiškai aukšta.

Tačiau tai jau praeitis.  Šiandien poroms gręsia maždaug 35 proc. skyrybų tikimybė. Kas galėtų lemti tokį skyrybų retėjimą? Analizuodami duomenis, mes pasidomėjome, ar skyrybos įvyko vyrų ar žmonų pageidavimu. Pastebėjome, kad vyrų inicijuojamų skyrybų skaičius per paskutinius 50-60 metų liko stebėtinai nuoseklus. Nepriklausomai nuo santuokos trukmės, nepamatėje beveik jokios pokyčių vyrų skyrybų pageidavimo dažnyje.

Tačiau tuo pat metu pastebėjome didžiulius pokyčius žmonų inicijuojamų skyrybų per pirmąjį santuokos dešimtmetį skaičiuje.  Tapo aišku, kad būtent šitie pokyčiai paaiškina beveik visą  skyrybų skaičiaus augimą 70-aisiais ir 80-aisiais bei sumažėjimą per pastaruosius 20 – 30 metų. Kuo tai galėtume paaiškinti?

Manome, kad tai susiję su įsipareigojimu. Šiuo metu juntamas mažesnis visuomenės spaudimas tuoktis reiškia, kad šiandien vyrai, nusprendę susituokti yra brandesni ir dėl to sugebantys tvirčiau įsipareigoti nei jų pirmtakai 1970-aisiais. Taip prieiname prie laimingesnių žmonų, kurios rečiau inicijuoja skyrybas. Atrodo, kad tai puikios naujienos visiems… kas šiais laikais sugeba rasti susituokti norintį žmogų.

Jums gali patikti