fbpx

Shakira: noriu, kad mano sūnūs gerbdami moteris nenustotų būti stiprūs

Libby Emmons | thepostmillennial.com

Pasaulino garso dainininkė Shakira duodama interviu žurnalui „Allure“ pasidalino mintimis apie šiokią tokią sensaciją sukėlusį mergaitėms skirtą feministinį filmą „Barbė“. „Mano sūnūs nekentė šio filmo,“ paatviravo dainininkė, paklausta ką mananti apie šį filmą kovos už moterų teises kontekste. „Jie jautė, kad šis filmas naikina vyriškumą, ir aš iš dalies su tuo sutinku. Aš auginu du berniukus. Noriu, kad jie jaustųsi stiprūs gerbdami moteris”.

Shakiros nuomone, menkindamas Barbės bičiulį Keną bei jo draugus, filmas siunčia klaidingą žinutę apie vyrų indėlį į visuomenę ir santykius.  Tai „atima iš vyrų vyriškumą“.  Superžvaigždės nuomone vyrai, kaip ir moterys, turi paskirtį visuomenėje, tiesa, šiek tiek kitokią, todėl skirtingos lytys papildo viena kitą.

„Man patinka popkultūra, kai ji bando suteikti moterims įtakos, neatimant vyrų galimybės būti vyrais, apsaugoti ir aprūpinti. Tikiu, kad reikia užtikrinti moteris, jog galime pasiekti visų savo tikslų neprarasdamos savo esybės ir moteriškumo“, – tęsė ji.

Barbės berniukai-žaisliukai

2023 m. vasarą pasirodęs filmas liberalioje žiniasklaidoje sulaukė daugybės pagyrų, o pagrindinė aktorė Margot Robbie buvo pripažinta feminizmo didvyre, tačiau vyriški personažai jame iš esmės buvo mažareikšmiais moterų aksesuarais. Pagrindinėje savo dainoje „Aš tiesiog Kenas“ (I’m Just Ken, angl.) išvaizdusis Barbės draugas prisipažįsta, „kad ir ką bedarytčiau, visada lieku antroje vietoje,“ ir „puikiai atlieku nereikšmingas užduotis“.

Keno vaidmenį filme atlikęs aktorius Ryanas Goslingas savo amplua pratęsė ir už filamvimo aikštelės ribų.  Nominuotas „Oskarui“ už geriausią antrojo plano vaidmenį, Goslingas padarė viešą pareiškimą, apie tai, kad yra nevertas pagyrų bei piktinosi, kad apdovanojimui už pagrindinį moters vaidmenį nebuvo nominuota Margot Robbie.

Filmui pasirodžius jo kritikai buvo tildomi, klijuojant jiems stiprių moterų bijančių stuobrių etiketę.  Žavingosios Shakiros kritika „Barbei“ puikiai parodo tokių etikečių absurdiškumą.

Jums gali patikti