fbpx

Velykinės dekoracijos namuose: idėjos iš močiutės spintos

BNS Spaudos centras

Daugelis įpratome Velykoms namus puošti  kuo spalvingiau: krepšelis įvairiaspalvių margučių, ryškios, raštuotos servetėlės, pastelinės velykinės dekoracijos – dažna namų puošmena. Vis dėlto, dekoro specialistės Evelina Šilaikienė ir Monika Volkovienė pataria šiais metais atkreipti dėmesį ir į vyraujančią žemiškų spalvų paletę: samaninę, rudą, geltoną bei kitas miško spalvas.

Tvarios velykinės dekoracijos – ir draugiškos gamtai, ir madingos

Jei seniai svarstėte išmėginti namus papuošti „pasidaryk pats“ arba „atrask pas močiutę“ pobūdžio dekoracijomis, šių metų Velykos – tam puiki proga „Moon Elements“ dekoratorės E. Šilaikienė ir M. Volkovienė atkreipia dėmesį,  kad populiarėja ekologiškas dekoras. Labai madinga puošti namus tuo, ką jau turite arba tuo, ką galite rasti lauke, miške.

„Taip pat nepamirškime lobynų, kuriuos savo sekcijose saugoja mūsų seneliai ir močiutės. Gėlėtos servetėlės, perlamutriniai servizai, raštais dekoruotos lėkštės – visa tai su trenksmu grįžo į madą. Be to, namuose galite pasimerkti lauke rastas šakas kaip Velykinį medį ir išpuošti dekoratyviniais kiaušiniais, kankorėžiais ir pan. Šventinio stalo dekorui galima panaudoti net ir samanas. Tik, žinoma, jas reikia tinkamai prieš tai paruošti. Jeigu senos dekoracijos dar tinkamos naudoti, galima puošti jomis dar kartą. O jeigu dekoracijos nebetinka prie jūsų interjero, jas verta atiduoti į kitas rankas”, – sako dekoratorė Evelina.

Didžiausias velykinių dekoracijų lobis – pas senelius

Dekoratorės taip pat pataria aplankyti mylimus senelius, nuvežti jiems skanaus pyrago ir paprašyti parodyti, kokius turtus močiutė saugoja metai iš metų. Nėra abejonės, kad pavyks atrasti kokybiškų daiktų bei tekstilės, kuriuos galėsite pasiskolinti.

„Linas yra vienas madingiausių audinių, kurio kokybė ir vaizdas niekada nenuvilia.  Lauke tiks velykinės dekoracijos, kurios turi svorį, pvz. moliniai daiktai. Lauko terasoje stalą galima papuošti moliniais ąsočiais ir vazomis, kuriose gražiai atrodo pamerktos laukinės gėlės. Be to, servetėles galima surišti virvele kartu su netoliese augančiais augalais. Taip kiekvienam šeimos nariui papuošti lėkštę”, – rekomenduoja dekoratorė Monika.

Rankų darbo Velykinės dekoracijos – tiesiai iš gamtos

Dekoratorės pabrėžia, kad rankomis galima pasigaminti nuostabaus grožio velykinius vainikus, skirtus tiek kabinimui ant sienos ar durų, tiek padėti ant stalo. Tokio vainiko žalių spygliuočių bazę galėsite surasti netoliese esančiame miške, o gal net savo kieme.

„Be to, vainiką papuošti galėsite plastikiniais dekoratyviniais kiaušiniais, kuriuos nusipirkote prieš kelerius metus ir nebežinote, kaip ir kur panaudoti. Tokį vainiką galima papildomai papuošti džiovintomis gėlėmis bei pumpurėliais. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į žvakes: tai gyvas elementas, kuris visur ir visada suteikia energijos bei gyvybės. Velykoms ypač tinkamos bičių vaško žvakės, kurios ne tik stilingos, bet ir neteršia gamtos, namų oro”, – sako dekoratorė Evelina.

Kaip išsaugoti velykines dekoracijas?

Pakartotinai naudodami dekoracijas, o ne kasmet pirkdami naujas, sumažiname išteklių suvartojimą, poveikį aplinkai. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos teigimu, svarbiausia tinkamai pasirūpinti turimomis ar naujai įsigytomis dekoracijomis, kad jomis būtų galima puošti namus dar ne vieną kartą.

Kaip išlaikyti velykines dekoracijas kitiems metams?
  • Kruopščiai supakuokite trapius daiktus, pavyzdžiui, keramines figūrėles ar stiklinius papuošalus į popierių ar burbulinę plėvelę, kad jie nesudužtų.
  • Tokias dekoracijas, kaip dekoratyviniai velykiniai kiaušiniai, laikykite tvirtuose induose, pavyzdžiui, kartoninėse kiaušinių dėžutėse, kad apsaugotumėte nuo pažeidimų.
  • Ant laikymo talpyklų užklijuokite etiketes, nurodydami jų turinį, kad lengviau rastumėte konkrečias dekoracijas kitais metais.
  • Jų laikymui pasirinkite vėsią, sausą vietą, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, kad jos neišbluktų.

Idėjos Jūsų Velykų stalui: Velykinio stalo patiekalai, mėsos patiekalai Velykų stalui

Jums gali patikti