Alergija žiedadulkėms: kaip išgyventi pavasarį?

Naudingų naujienų namai

Nors pavasaris įsibėgėjo, tačiau alergiški žmonės vis dar negali atsikvėpti. Įprastai alergija žiedadulkėms prasideda kovą, kuomet žydi lazdynai, alksniai. Balandį pražysta gluosniai, beržai, ąžuolai, tuopos, o gegužę – ir migliniai bei kiti augalai. Alergiškiems žmonėms abu paskutiniai pavasario mėnesiai yra sunkus metas. Tad kaip lengviau išgyventi šį laikotarpį?

Kokius negalavimus sukelia žiedadulkės?

Didžiausias pavasarinės alergijos sukėlėjas yra žiedadulkės, kurias skleidžia medžiai, žolės ir piktžolės. Patekusios į alergiško žmogaus nosį, jos sujaukia organizmo gynybinę sistemą – imuninė sistema klaidingai palaiko žiedadulkes pavojingomis ir išskiria antikūnus, kurie „puola“ alergenus. Dėl to į kraują išsiskiria cheminės medžiagos – histaminai, sukeliantys nosies jautrumą, slogą, čiaudulį, kosulį, akių paraudimą, ašarojimą bei niežulį ir kitus simptomus, kurie yra gerai pažįstami alergiškiems žmonėms.

Taip pat esant alergijai gali suprastėti miego kokybė, apetitas, psichologinė savijauta, trūkti energijos. Sezoninė alergija gali prasidėti bet kokio amžiaus žmonėms, net ir tiems, kurie anksčiau ja nesiskundė.

Kaip palengvinti alergijos simptomus?

  • Vengti kontakto su lauke skrajojančiais alergenais: kuo mažiau būti lauke, kai stebimas žiedadulkių koncentracijos pikas, namuose laikyti uždarytus langus ir duris. Važiuojant automobiliu taip pat uždaryti ventiliacijos angas ir neatidarinėti langų.
  • Grįžus iš lauko, persirengti ir nusiprausti po dušu, nes žiedadulkės nusėda ir ant drabužių, plaukų bei odos.
  • Medicininių vienkartinių kaukių ar respiratorių dėvėjimas būnant lauke taip pat sumažina žiedadulkių patekimą į organizmą.
  • Investuokite į oro valytuvus, kurie išfiltruoja žiedadulkes ir kitus alergenus iš patalpos.
  • Dažnai siurbkite kilimus, kilimėlius ir apmušalus.
  • Naudokite antialerginę patalynę, pagalves bei antklodes.
  • Atsiradusius alergijos simptomus mažinti gali padėti nereceptiniai antihistamininiai preparatai, kurių yra įvairių formų: tabletės, purškalai, tinktūros, lašai.

Natūralios priemonėms alergijai palengvinti

Jeigu nenorite vartoti antihistamininių preparatų, išbandykite natūralias priemones, kurios gali būti efektyvios:

  • Nosies skalavimas fiziologiniu tirpalu. Taip išplausite žiedadulkes iš paviršinių kvėpavimo takų.
  • Vietinis medus. Nedideliais kiekiais reguliariai vartojamas medus, surinktas iš vietoje žydinčių augalų, gali padėti sukurti imunitetą žiedadulkėms.

Kaip  veikia tradiciniai priešalerginiai vaistai?

Kentėti ir laukti, kol alergija praeis savaime nėra geras pasirinkimas. Alergija žiedadulkėms ne tik neigiamai veikia savijautą, bet ir gali pasunkėti, išprovokuoti papildomas organizmo reakcijas, tokias kaip dusulys ar odos bėrimai.

Alergijos simptomams lengvinti vartojami skirtingai veikiantys preparatai:

  1. Antihistamininiai vaistai. Nereceptiniai preparatai, galintys palengvinti tokius simptomus kaip čiaudulys, kosulys.
  2. Dekongestantai: mažina nosies užgulimą. Tačiau jie turėtų būti vartojami trumpai dėl galimo nepageidaujamo šalutinio poveikio.
  3. Nosies purškalai: steroidiniai nosies purškalai gali sumažinti nosies landų uždegimą.

Jeigu jums pasireiškia sunkūs simptomai ir nepagerėja išbandžius visas priemones, labai svarbu kreiptis į gydytoją, kuris padės nustatyti konkrečius alergenus ir paskirtų individualų gydymą.

Daugiau apie pavasarinę alergiją skaitykite čia.

Straipsnyje remtasi BNS Spaudos centro informacija

Jums gali patikti