Browsing Category

SVEIKATA IR GROŽIS

Beždžionių raupai: dėl ko jaudintis, o dėl ko – ne

Rugpjūčio viduryje Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kaip ir buvo tikėtasi, paskelbė, kad Beždžionių raupai yra tarptautinio masto nepaprastoji visuomenės sveikatos krizė. Tokiu būdu, problema, dėl kurios šiemet keliose Afrikos šalyse…

Psichoterapeutas: minčių poveikis fizinei sveikatai – realus

Nors lietuviškai esame įpratę sakyti „sveikame kūne – sveika siela“, iš tikrųjų senovės romėnai sakydavo truputį kitaip: „sveikos mintys sveikame kūne“. Psichoterapeuto Dainiaus Jakučionio teigimu, išpuoselėtas kūnas tikrai negarantuoja…

Vaikas vasarą serga: kaip pasveikti greičiau?

Vasara yra šiltas ir linksmas metų laikas, kai vaikai gali mėgautis laisvalaikiu lauke. Tačiau net ir šiuo metu peršalimo grėsmės yra realios. Staigūs temperatūros pokyčiai, oro kondicionieriai, bendri žaislai ir kiti veiksniai gali sukelti…

Mokytis pasitelkus emocijas: kaip veikia mūsų smegenys?

Kaip susijusios smegenys, mūsų hormonai ir tai, kaip sparčiai mes mokomės įvairiausių dalykų? Kaip žinios įsirašo į mūsų atmintį ir kodėl svarbu mokytis pasitelkus emocijas, o po to – gerai išsimiegoti? Apie tai konferencijoje „Kursuok –…

Kepenų suriebėjimas: ką tai reiškia ir kaip sau padėti?

Nors kepenys yra savaime atsinaujinantis organas, kepenų ligomis sergančiųjų daugėja. Kasmet šios ligos nusineša apie 2 milijonus gyvybių pasaulyje. Alkoholis, riebus maistas, neracionalus vaistų vartojimas, įvairūs sveikatos sutrikimai…

Kodėl vyrai užsisako kepsnius, o moterys – salotas?

Kodėl vyrai užsisako kepsnius, o moterys – salotas? Naujienų portale „Washington Post“ paskelbtame straipsnyje, dietologė Christy Brissette teigia, kad vyrai ir moterys renkasi maistą ne dėl to, ko jie nori ar kas jiems skanu, bet dėl…

Alergija žiedadulkėms: kaip išgyventi pavasarį?

Nors pavasaris įsibėgėjo, tačiau alergiški žmonės vis dar negali atsikvėpti. Įprastai alergija žiedadulkėms prasideda kovą, kuomet žydi lazdynai, alksniai. Balandį pražysta gluosniai, beržai, ąžuolai, tuopos, o gegužę – ir migliniai bei…