Kaip auginti kambarines azalijas – kelios pagrindinės taisyklės

Pagal iki.lt

Azalija ant stiebo, dar vadinama „namų flamingu“, yra elegantiškas augalas, galintis papuošti bet kurį interjerą. Ne be reikalo elegantiškais žiedais džiuginančios azalijos ant stiebo, primenančios mažyčius medelius, Lietuvoje yra populiarios ir mėgstamos. Tai – vienos iš gėlių, kurios žiedais namus džiugina ir šaltuoju metu. Skaitykite toliau ir sužinokite kaip auginti kambarines azalijas, kad jos klestėtų ir džiugintų gausiais žiedais.

Vieta namuose: Azalijai tinkamiausia šviesi, tačiau nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugota vieta. Geriausia ją laikyti prie lango su išsklaidyta šviesa, vengiant skersvėjų. Vasarą azaliją galima išnešti į balkoną ar sodą, tačiau būtina apsaugoti nuo tiesioginės saulės.

Temperatūra: Optimali temperatūra azalijai yra 15–18 °C. Jei patalpoje šilčiau, svarbu laikyti augalą toliau nuo šilumos šaltinių, tokių kaip radiatoriai ar šildomos grindys.

Laistymas: Dirva turi būti nuolat šiek tiek drėgna, tačiau vengti permirkimo. Laistymui rekomenduojama naudoti minkštą, kambario temperatūros vandenį. Jei dirva išdžiūvo, vazoną galima įdėti į dubenį su vandeniu, kad dirva prisigertų drėgmės.

Tręšimas: Azalijas patartina tręšti kas 2–3 savaites specialiomis azalijoms skirtomis trąšomis. Tręšti reikėtų po laistymo, kad išvengtumėte šaknų pažeidimų.

Genėjimas: Žydėjimo metu pašalinkite sudžiūvusius žiedus, o po žydėjimo sutrumpinkite išsikišusius ūglius 2–3 cm, kad augalas išlaikytų tvarkingą formą. Apatines šakas genėkite stipriau nei viršutines, nes jos linkusios augti greičiau.

Persodinimas: Jaunas azalijas rekomenduojama persodinti kasmet, senesnes – kas 2–3 metus, pavasarį. Naudokite specialų azalijoms skirtą rūgštų dirvožemį (pH 4,5–5,5) su humusu. Vazono dugne įrenkite drenažo sluoksnį iš keramzito ar akmenukų, kad apsaugotumėte šaknis nuo puvimo.

Laikydamiesi šių priežiūros taisyklių, galėsite džiaugtis sveika ir gausiai žydinčia azalija ant stiebo savo namuose.

Jums gali patikti