fbpx

Kas yra „premium“ interjeras? Interjero dizainerė atsako

BNS Spaudos centro informacija

Interjero, kaip ir rūbų, dizaine „greitosios mados“ tendencijų po truputį atsisakoma, atsigręžiant į principą, jog mažiau yra daugiau. Tai ypač aktualu „premium“ prekių segmente, kuriame estetiški ir tvarūs sprendimai yra tokie pat svarbūs kaip ir funkcionalumas. Portalas Pigu.lt, kartu su interjero dizainere Dace Stabulniece paaiškina, kas yra „premium“ interjeras, ir kaip jį sukurti savo namuose.

Kas yra „premium“ interjeras?

Interjero dizainerė sako, jog „premium“ produktai išsiskiria ypatingomis savybėmis, kurias sukuria arba naudoja žmonės, turintys savitą skonį ir gyvenimo būdą. Nėra vieno „premium“ klasės standarto – dizainas ir technologiniai tokių baldų sprendimai skiriasi nuo masinės gamybos produktų. Taip sukuriamas unikalus ir išskirtinis asortimentas.

Šiandien „premium“ klasės prekės pirkėjams dažniausiai siejasi su didesnėmis kainomis, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas sudaro „kainą“ ir ar tikrai šie produktai galų gale yra brangesni. Pirmiausia, įtaką kainai daro aukštos kokybės dizainas ir produkto ypatybės. Šie produktai visuomet gaminami iš kokybiškų medžiagų, daugiausia tai yra natūralios kilmės žaliavos: mediena, akmuo, metalas, oda, kristalai, tekstilė. Antra, tokie gaminiai įprastai išlaiko „mados egzaminą“ ir tarnauja ilgai.

Modernūs namai = kokybė ir tvarumas?

Šiuolaikiški namai – tai aplinka, pritaikyta nuolat augantiems gyvenimo būdo poreikiams, tad svarbiausia juose – maksimalus funkcionalumas, užtikrinantis, kad baldai tarnautų tinkamai ir ilgai. Antras pagal svarbą kriterijus, į kurį svarbu atsižvelgti, yra estetika.

D. Stabulniece taip pat atkreipia dėmesį ir į tai, kad – mažiau yra geriau. Pastaraisiais metais vis labiau svarbi tampa ekologija: „Rinkdamiesi vertingas natūralias žaliavas, turėsite elegantišką interjerą, kuris ne tik tarnaus ilgai, bet ir bus draugiškas aplinkai.“

Kiek apgalvotas turėtų būti „premium“ interjeras?

Interjero dizainerė papildomai rekomenduoja atsižvelgti ir į naudojamų produktų ilgaamžiškumą bei rinktis tokį dizainą, kuris neišeitų iš mados po trejų ar penkerių metų.

„Svarbiausia pasvarstyti apie tai, ar tam tikra detalė galės išsilaikyti interjere ilgą laiko tarpą, pavyzdžiui, kartu su bendra spalvų palete. Tokiu atveju, vadinamosios „dizaino ikonos“ laikomos saugesniu pasirinkimu, kadangi jos yra kruopščiai apgalvotos ir išlaiko savo aktualumą net kelis dešimtmečius“, ­– sako D. Stabulniece.

Anot dizainerės, dėl gerųjų savybių, „premium“ produktus laikyti ir prižiūrėti daug metų yra lengviau. Privataus interjero elementai natūraliai nusidėvi vidutiniškai per penkerius metus. Po šio laikotarpio jiems reikalinga papildoma priežiūra – sausas valymas ar renovacija. Tokios priežiūros dažniausiai reikalauja iš natūralių medžiagų pagaminti baldai ir tekstilė, tačiau juos atnaujinus, jie kuo puikiausiai tarnauja toliau.

Pabaiga: kas yra „premium“ interjeras?

Jums gali patikti