Šunų mityba vasarą – 3 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti

BNS Spaudos centras

Vasarą kylanti temperatūra mus džiugina, tačiau karščiai šunims yra sudėtingas metas. Vienas iš būdų neišleidžiant daug pinigų pagerinti jų gyvenimo kokybę itin karštomis dienomis – tiesiog pakoreguoti mitybą. Prekybos tinklas „Iki“ pranešime spaudai dalijasi patarimais, kaip turėtų būti pakoreguota šunų mityba vasarą, kad net ir nedideli bei nebrangūs šunų mitybos pokyčiai padėtų keturkojui jaustis geriau.

1. Užtikrinkite, kad šuo gautų pakankamai šviežio vandens

Šunų mityba vasarą prasideda nuo pakankamo kiekio vandens. Kaip ir žmonės, šunys per karščius geria daug daugiau nei įprastai. Tai apsaugo nuo dehidratacijos ir padeda atvėsti. Todėl šuo turi visada turėti prieigą prie šviežio vandens, o karštomis dienomis nepamirškite jo kuo dažniau keisti.

  • Į pasivaikščiojimus visada pasiimkite vandens buteliuką ir sulankstomą kelioninį dubenėlį – jie užima nedaug vietos, o augintiniui vandens galėsite duoti bet kokiomis sąlygomis.
  • Jeigu jūsų keturkojis didžiąją dienos dalį praleidžia namų sode, verta patikrinti, ar vanduo iš dubenėlio nebuvo netyčia išpiltas. Lauke stovinčiame dubenėlyje esantį vandenį reikėtų keisti kuo dažniau.

Tiesa, nereikėtų susigundyti karštu metu šuniui duoti ypač šalto vandens ar juo labiau – su ledo kubeliais. Optimali vandens temperatūra šuniui vasarą yra vėsi, bet ne šalta. Kitaip tai bus greitas kelias į peršalimą.

2. Daugiau šlapio maisto

Jau aišku, kad  vanduo šuniui vasarą yra be galo svarbu. Tačiau nereikia pamiršti, kad jo gaunama ne tik lakant, bet ir su maistu.

  • Šunų mityba vasarą turi būti papildyta drėgnu maistu. Bent dalį įprasto sauso maisto pakeiskite šlapiu konservuotu. Tokiuose drėgnumas paprastai būna didesnis nei 60 proc., tad jis geriau aprūpins šuns organizmą skysčiais.
  • Verta išbandyti ir visiškai skystą maistą – specialiai šunims skirtas sriubas, kurios praturtintos ir naudingomis medžiagomis, pavyzdžiui, vištiena, pastarnokais, morkomis. Šis pokytis bus ypač reikšmingas šunims, kurie dėl kokių nors priežasčių nelaka pakankamai vandens.
  • Drėgnas maistas nereiškia sultingo šašlyko ar kepsnio gabaliuko. Vasara mūsų šalyje yra nesibaigianti grilio šventė, o keptos dešrelės, kepsniai, šonkauliukai kiekvienam šuniui kvepia nepaprastai apetitiškai. Tačiau toks keptas maistas ne tik nenaudingas keturkojui, bet gali ir pakenkti, todėl juo nesidalinkite su augintiniu. Žymiai geriau jam parūpinti būtent gyvūnams skirtų skanukų.

3. Šviežias maistas – sveika šunų mityba vasarą

  • Kaip karštą dieną šviežius produktus vengiate palikti saulėtoje ar šiltoje vietoje, ta pati taisyklė galioja ir gyvūnų maistui. Aukšta temperatūra taip pat nėra palanki šviežumui išlaikyti.
  • Per karščius ne pati geriausia mintis nuolat laikyti maistą indelyje. Tai ypač svarbu kalbant apie šlapią maistą, nes dėl aukštos temperatūros jis greičiau genda. Todėl dubenėlį reikėtų paimti po 20 minučių, kad išvengtumėte apsinuodijimo maistu rizikos.
  • Šlapią ėdalą taip pat reikia laikyti dėmesingai. Jį saugu valgyti dar 1-2 dienas po atidarymo – su sąlyga, kad šlapias maistas laikomas šaldytuve. Tačiau saugiausia ir patogiausia bus pirkti maistą vienkartinėse pakuotėse, kad šuo iškart suėstų visą porciją.
  • Nors uždarytą šlapio ir sauso maisto pakuotę galima laikyti kambario temperatūroje, nepalikite jo bet kur. Geriausia vieta bus sandėliukas, tiks ir uždara virtuvės spintelė. Maisto pakuočių nereikėtų statyti saulėtoje vietoje, ant palangės ar virtuvės stalviršio arčiau lango. Apskritai vasarą ypač turėtume patikrinti maisto kokybę prieš duodami jį savo augintiniui. Konsistencijos, kvapo ar spalvos pokyčiai gali reikšti, kad maistas sugedo.

Patiko šis straipsnis? Daugiau apie augintinių mitybą ir priežiūrą skaitykite čia.

Jums gali patikti