Netikėti sviesto panaudojimo būdai: nuo girgždančių vyrių iki makiažo
Pagal rimi.lt

Mažai kam žinoma, jog anksčiau sviestas buvo naudojamas žvakidžių, virtuvės reikmenų ar papuošalų poliravimui ir apsaugai: nedideliu kiekiu sviesto, užteptu ant skudurėlio, galima nublizginti metalo paviršių. Senovėje sviestas buvo naudojamas ir kaip kosmetikos priemonė: jis buvo tepamas ne tik kaip kremas lygiai odai išlaikyti, bet ir kaip kaukė plaukų žvilgesiui užtikrinti. Šiais laikais, vyraujant įvairiausių kosmetikos bei namų priežiūros priemonių pasiūlai, sviestas daugiausia naudojamas maisto gamyboje. Tačiau kartais, pritrūkus reikiamų priemonių, gali praversti senoviniai sviesto panaudojimo būdai.
Sviestas, be įprasto naudojimo maisto gamyboje, gali būti pritaikytas ir namų priežiūroje bei grožio procedūrose:
Namų priežiūroje:
- Medinių baldų poliravimas: Nedideliu nesūdyto sviesto kiekiu galima poliruoti medinius baldus, suteikiant jiems natūralų blizgesį. Prieš tai rekomenduojama išbandyti ant mažo ploto, kad įsitikintumėte, jog nelieka dėmių.
- Nerūdijančio plieno paviršių valymas: Plonu sviesto sluoksniu patepkite nerūdijančio plieno kriaukles ar kitus paviršius, tuomet nuvalykite šluoste, kad pašalintumėte pirštų atspaudus ar dėmes.
- Girgždančių vyrių sutepimas: Jei durų ar spintelių vyrių girgžda, patepkite juos nedideliu kiekiu sviesto, kad pašalintumėte garsą.
- Odos gaminių kondicionavimas: Švelniai įtrinkite nedidelį kiekį sviesto į odinius daiktus, pavyzdžiui, batus ar rankines, kad sudrėkintumėte ir apsaugotumėte odą nuo trūkinėjimo.
- Lipnių etikečių likučių šalinimas: Užtepkite šiek tiek sviesto ant likusių klijų, palikite trumpam, tuomet nuvalykite – tai padės pašalinti lipduko likučius.
Grožio procedūrose:
- Nagų odelių minkštinimas: Tepkite nedidelį kiekį nesūdyto sviesto ant nagų odelių, kad jas suminkštintumėte ir palengvintumėte jų priežiūrą.
- Plaukų kaukė: Ištirpintą sviestą tepkite ant sausų ar slenkančių plaukų, uždenkite dušo kepuraite ir palaikykite 20–30 minučių, tuomet išplaukite šampūnu – tai padės maitinti ir stiprinti plaukus.
- Lūpų balzamas: Ištirpintas nesūdytas sviestas gali būti naudojamas kaip natūralus lūpų balzamas, drėkinantis ir raminantis suskeldėjusias lūpas.
- Kūno šveitiklis: Sumaišykite suminkštėjusį sviestą su cukrumi arba druska ir naudokite kaip natūralų kūno šveitiklį, pašalinantį negyvas odos ląsteles.
- Makiažo valiklis: Švelniai patrinkite veidą nedideliu kiekiu nesūdyto sviesto, tuomet nuvalykite drėgnu rankšluosčiu – tai padės pašalinti makiažą ir drėkinti odą.
Prieš naudojant sviestą šiais būdais, rekomenduojama išbandyti jį ant mažo ploto, kad įsitikintumėte, jog nelieka nepageidaujamų dėmių ar reakcijų.