fbpx

Kūdikis sunkiai valgo – ko imtis, norint, kad tai pasikeistų?

naunau.lt

Jei kūdikis sunkiai valgo, natūralu, jog tėvams tai gali kelti stresą ir nerimą. Tokiais atvejais atrodo, kad kažką darote ne taip arba kad jūsų vaikui kažkas negerai. Tačiau nesijaudinkite – dauguma tėvų išgyvena šį etapą, dažniausiai tai visiškai normalu. Anksčiau ar vėliau , jūsų kūdikis supras valgymo prasmę, išmoks tai daryti ir mėgautis maistu. Tačiau kad situacija bent kiek palengvėtų dabar, yra keletas būdų, kuriuos galite išbandyti, siekdami padėti savo kūdikiui įveikti šį etapą ir valgymo procesą paverstumėte šiek tiek lengvesniu.

Išbandykite skirtingus maisto produktus ir tekstūras

Kūdikiai gali būti gana išrankūs valgytojai, todėl svarbu jiems pasiūlyti įvairių maisto produktų ir jų tekstūrų. Nors net jei ir atrodys, jog jiems nepatinka viskas, ką jiems duodate, svarbu nuolat bandyti. Mažylis gali jus nustebinti ir imti valgyti maistą, kurio iš pradžių atsisakė. Parduotuvėse galima įsigyti įvairių kūdikių tyrelių arba galite pasigaminti savo. Tik nepamirškite pradėti nuo švelnių, tirštų tyrelių ir palaipsniui pereiti prie tirštesnių, tirštesnių. Tyrelės kūdikiams gali būti gaminamos iš vaisių, daržovių, mėsos ar žuvies, tad rinkitės pagal vaiko skonį. 

Leiskite jiems valgyti patiems, savarankiškai

Kai kūdikiui sukaks maždaug šeši mėnesiai, galite pradėti leisti jam valgyti pačiam. Be jokios abejonės, iš pradžių visas šis procesas gali būti labai netvarkingas, tačiau tai puikus būdas jiems pažinti naujus maisto produktus ir jų tekstūras. Be to, tai smagu! Pradėkite nuo minkšto, saugaus maisto, kurį jie gali lengvai paimti, pavyzdžiui, virtų daržovių, mažų vaisių gabalėlių ar smulkintos vištienos. Galbūt bus sunku, bet leiskite mažyliui daryti netvarką valgant – tai mokymosi proceso dalis! Kai jie bus pasiruošę, valgymas nebeatrodys tik kaip smagus užsiėmimas, jie ims suprasti jo reikšmę.

Būkite kantrūs

Mokymasis valgyti užtrunka, todėl būkite kantrūs su kūdikiu. Nors iš pradžių jis gali nelabai daug valgyti, turėkite omenyje, jog dažniausiai tai nereiškia nieko blogo. Tiesiog nuolat siūlykite jiems naujus maisto produktus ir suteikite galimybę valgyti patiems – ilgainiui jie įpras tai daryti. Tai gali užtrukti kelis mėnesius, tačiau galų gale jie valgys kaip tikri profesionalai! Žinoma, atminkite, kad kiekvienas kūdikis yra skirtingas ir mokosi savo tempu. Nesijaudinkite, jei jūsų kūdikis nevalgo tiek, kiek, jūsų manymu, turėtų valgyti – su laiku visa tai normalizuosis.

Rūpinkitės aplinka

Kai kūdikis mokosi valgyti, sukurkite jam ramią ir atpalaiduojančią aplinką. Išjunkite televizorių ir bet kokius kitus dėmesį galinčius blaškyti veiksnius. Atsisėskite su kūdikiu prie stalo ir kartu pasimėgaukite maistu. Tai padės jam valgymą sieti su teigiamomis emocijomis, o ne su stresu ar nerimu. Kūdikių gultukai taip pat puikiai tinka valgymo metu, nes valgydamas kūdikis bus saugus, o ir patogiai jausis. Rinkdamiesi jį , įsitikinkite, kad gultuką lengva valyti, nes greičiausiai jam teks atlaikyti nemažai netvarkos! 

Būkite pozityvūs

Kūdikiui mokantis valgyti, labai svarbu tėvams išlikti pozityviems. Jei jis matys, kad esate įsitempę ar nusivylę, tai tik apsunkins šį procesą mažyliui. Kūdikiai puikiai jaučia mūsų emocijas, todėl stenkitės išlikti ramūs ir kantrūs. Jei valgymas tampa tikra žaidimų aikštele, padarykite pertrauką ir pabandykite vėliau.  Iš pradžių gali būti nelengva, bet galiausiai jūsų kūdikis išmoks tinkamai valgyti ir tuo mėgausis. Tiesiog būkite kantrūs ir nuolat bandykite naujus maisto produktus – galiausiai tai tikrai pavyks!

Pasikonsultuokite su gydytoju

Jei jums iš tiesų sunkiai sekasi priversti kūdikį valgyti arba jei nerimaujate dėl jo svorio, pasikonsultuokite su šeimos gydytoju. Jis galės jums duoti konkrečių patarimų ir nukreipti pas dietologą ar kitą reikiamą gydytoją. Jie taip pat gali paneigti ar patvirtinti ligas, dėl kurių gali kilti valgymo sunkumų. Žinoma, dažniausiai nerimauti nėra dėl ko. Tačiau jei kyla abejonių, visada geriausia pasikonsultuoti su specialistu, kad galėtumėte jaustis užtikrinčiau!

Valgymas turėtų būti teigiama ir maloni patirtis tiek jums, tiek ir jūsų kūdikiui. Turėdami šiek tiek kantrybės ir vadovaudamiesi šiais patarimais, nė nepastebėsite, kaip kūdikis išmoks valgyti savarankiškai ir tai darys su pasimėgavimu!

Pabaiga: kūdikis sunkiai valgo – ko imtis?

Jums gali patikti