fbpx

Žaidimai šeimai: veiklos, kurios įtrauks visus

BNS Spaudos centras

Švenčių metu artimuosius džiugina ne tik įvairių skonių pilnas vaišių stalas, bet ir bendros, įtraukiančios veiklos, žaidimai šeimai. Teatro režisierius Linas Jurkštas teigia, kad visada galima prisiminti stalo žaidimus. Jie ne tik padės įsitraukti į smagią veiklą, bet ir leis draugiškai pasivaržyti tarpusavyje. „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva primena, kad laiką su šeima galite leisti ne tik žaisdami žaidimus, bet ir dėliodami dėlionę ar spręsdami galvosūkius.

Geriausi žaidimai šeimai 

Didžiosios žiemos šventės – artimųjų susibūrimo ir bendrų pramogų metas. Į jas norisi įtraukti tiek suaugusius, tiek vaikus. Pasak L. Jurkšto, tam puikiai gali padėti stalo žaidimai, praturtinsiantys kartu praleistą laisvalaikį.

„Stalo žaidimai – viena iš tų veiklų, kuri suburs tiek suaugusiuosius, tiek vaikus siekti bendro tikslo ar leis pasivaržyti tarpusavyje. Šiais laikais jų išleista įvairių rūšių ir atspindinčių aibę temų ar laikotarpių, tad pasirinkimas yra tikrai didelis. Visgi norėčiau išskirti keletą žaidimų, kurie ne tik leis praleisti laiko maloniai švenčių metu, bet ir padės prastumti tamsius žiemos vakarus.

  • Vienas iš jų –  Ticket to ride“, kuriame žaidėjai nusikels į XIX a. Europą ar JAV ir ten statys savo geležinkelių tinklą. Laimi tas, kurio geležinkelio tinklas geriausias ir labiausiai išsišakojęs po visą žaidimo lentą.
  • Kitas žaidimas – „Dixit“, kuriame dėliosite paveikslėlius, bandysite apgauti kitus ir išsirinkti geriausią variantą.
  • Trečiasis  žaidimas yra „Ice cool“, kuriame turėsite sprigtuoti pingvinus ir taip pelnyti taškus. Jis puikiai tiks įvairaus amžiaus vaikams, net ir tiems, kurie dar  tik susipažįsta su žaidimų pasauliu“, – pažymi stalo žaidimų entuziastas.

Renkantis žaidimus reikėtų atsižvelgti į kelias sąlygas:

  • Su kuo ir kaip dažnai jis bus žaidžiamas. Jei su šeima mėgstate pažaisti dažniau – rinkitės kiek sunkesnius žaidimus, o jei išsitraukiate juos tik per šventes – pirkite kiek lengvesnius.
  • Norint į stalo žaidimus įtraukti ir senelius, derėtų atkreipti dėmesį į dar vieną aspektą. „Pagrindinė problema įtraukiant į stalo žaidimų pasaulį vyresnius žmones yra kalbos barjeras. Šiais laikais vis dažniau žaidimai yra parduodami anglų kalba, kuri retam seneliui yra suprantama. Dėl šios priežasties reikėtų pasigilinti ir prieš perkant apsižiūrėti ar žaidimas yra išverstas į lietuvių kalbą.
  • Taip pat renkantis stalo žaidimą reikėtų atkreipti dėmesį ir į jo kūrėjus ar leidėjus. Jei jie užrašyti, reiškia, kad žaidimas bus originalus, o ne jau esamo žaidimo kopija“, –  sako teatro režisierius.

Istorijų pasakojimo žaidimai praplės vaiko akiratį

Jei turimi stalo žaidimai šeimai pabosta, galima užsiimti įvairiais istorijų pasakojimo žaidimais. Internete, vos per keletą paieškos sekundžių jų atsiveria visa galybė. Pasak L. Jurkšto, toks užsiėmimas padeda ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir ugdyti vaiko istorijos pasakojimo gebėjimus.

„Geras istorijų pasakojimas, gali praplėsti vaiko vaizduotę ir padėti jam mokykloje rašant rašinėlius ar užsiimant kitomis veiklomis. Dėl to siūlyčiau išbandyti keletą nesunkių žaidimų, kuriems tereikia viso labo kelių paprastų priemonių. Vienas iš jų – „Sulankstyta istorija. Pirmasis žaidėjas ant lapelio turės parašyti pradžią ir užlenkti iki tos vietos, kur matosi paskutinis sakinys. Antrasis istoriją turėtų pratęsti ir vėl užlenkti. Taip tęskite, kol visi žaidėjai parašys po istorijos gabalėlį. Panašų žaidimą galite žaisti ir žodžiais. Susėdę ratu, paimkite pagaliuką. Pirmas turintis pagaliuką pradeda pasakoti istoriją ir perduoda jį kitam, o antrasis žaidėjas pasakojimą pratęsia. Tęskite tol, kol turėsite pilną ir užbaigtą istoriją“, – pasakoja teatro režisierius.

Galvosūkiai – dar vienas būdas suvienyti šeimą

Be įprastų stalo žaidimų, šeimą suburti gali ir įvairiausi galvosūkiai ar dėlionės. Pasak Olgos Suchočevos, jie ne tik lavina mąstymą, bet ir pažeria įvairiausių atradimų.

„Įvairios dėlionės ar galvosūkiai gerina žmonių problemų sprendimo įgūdžius, atmintį ir  skatina kritinį mąstymą. Įvairaus amžiaus grupės žmonėms jos gerina smegenų veiklą, palaikant jas aktyvias, taip didinant susidomėjimą pačiu procesu. Jei dėliojate dėliones kartu su artimaisiais, tai gali suformuoti geresnius darbo komandoje ar komunikacijos įgūdžius. Dėl šios priežasties dėlionės ir galvosūkiai yra puikus laiko praleidimas ne tik švenčių metu, bet ir laisvalaikiu“, – atkreipia dėmesį O. Suchočeva.

Panorote aktyvesnės veiklos? Skaitykite: 4 idėjos smagiam laikui su šeima.

Jums gali patikti