fbpx

Nusivylusi moteris: jis turėjo tiek pat partnerių, bet laikė mane pasileidusia!

Naomi Schaefer Riley | The New York Post

„Priblokšta“ – taip save apibūdino trisdešimtmėtė vardu Dijana, praėjusią savaitę paskambinusi į populiarią radijo stoties Niujorke laidą, kurioje aptariami nelaimingos meilės reikalai. Po nuostabaus pasimatymo su Pauliumi, kurio metu jis netgi laikė ją už rankos, Paulius neatsakė į nei vieną Dianos žinutę. Kas, po galais, nutiko – troško sužinoti nusivylusi moteris.

Išgirdę pasakojimą apie nuostabų pasimatymą ir po jo dingusį Paulių, Toddas ir Jayde‘as – be galo nustebę laidos vedėjai, paprašo Dijanos palaukti ir pasuka prapuolėliui. Iš pradžių Paulius išsisukinėja: esą tiesiog neturįs ūpo daugiau susitikti su Diana ir viskas.  Tačiau pašnekovams vis spaudžiant jis pagaliau atidengia kortas: „tai buvo puikus pasimatymas, bet jos skaičius buvo tiesiog per didelis.“

„Koks skaičius?“ nesupranta didžėjai, „jos telefono numeris?“  Ne. Pasirodo, tai vyrų, su kuriais miegojo Dijana, skaičius. „Mergina, kuri permiegojo su 20 vaikinų… Aš tiesiog senamadiškas. Man tai tiesiog per daug. Man tai nepatinka.“

Laidos vedėjai iškart puola ginti Dijaną: „nereikėjo klausti, jei nenorėjot sužinoti atsakymo; bent jau ji buvo sąžininga.; juk ji nebuvo su jais tuo pačiu metu“… Galiausiai juos pertraukia pati Dijana ir paaiškina Pauliui, esą kiekvienas, sulaukęs 30-ies, bus turėjęs daug partnerių – „na nebent jis būtų vienuolis“.  Galiausiai ji prartūksta: „juk mes turėjome tą patį sumautą skaičių! Kaip jums tai – jam nepatinka, kad moteris gali turėti tiek pat partnerių kiek ir jis, argi nenuostabu?“

Paulius – ne išimtis

Šiame pokalbyje tiek daug stebinančių dalyjų – kad ir tai, jog jo klausisi pora milijonų žmonių. Tačiau vienas dalykas neturėtų stebinti visiškai – tai kad vyrai turi kitokį požiūrį į seksualinius nuotykius nei moterys. Ir kad jie mato moteris, su dideliu „skaičiumi“, kitaip nei tokius pat vyrus.  Kad ir kaip įtaigiai didžėjai tvirtina, kad „tai lygiai tas pat“, Pauliui tai vis tiek atgrąsu.

Skirtingi vyrai, be abejo, turės skirtingą požiūrį į šią temą, tačiau būtų sunku įsivaizduoti geresnį pavyzdį, jog lytis nėra socialinis konstruktas. Daugiau nei pusę amžiaus trunkanti feministinė propaganda išmokė moteris esą nėra ko gėdytis savo patirčių, o apie viską reikai kalbėti atvirai. Tačiau visa tai nei kiek nepakeitė vyrų instinktyvių reakcijų.

Kai apklausose žmonių klausiama, kiek seksualinių partnerių jie turėjo per savo gyvenimą, vyrai linkę jų nurodyti maždaug du ar keturis kartus daugiau nei moterys. Žinoma, gali būti, kad daugelis vyrų tiesiog miega su tomis pačiomis keliomis moterimis. Tačiau labiau tikėtina, kad vyrai mano, jog didesnis partnerių skaičius padeda jų įvaizdžiui, ir kad moterys – taip nemano.

Vyrai ir moterys skirtingai atsimena

Normanas Brownas, Albertos universiteto psichologijos profesorius, tyrinėjęs šiuos klauismus, sako, kad moterys ir vyrai skirtingai prisimena savo parnerių skaičių. „Moterys labiau linkusios juos išvardinti… Jei paprašysite paaiškinti, kaip jos žino su kiek žmonių miegojo, moterys dažniausiai atsakys: „na, buvo Jonas, Tomas ir t. t.“ Tai strategija, kuri paprastai veda prie žemesnio skaičiaus.“ Gal ir taip. Tačiau tai taip pat parodo kaip moterys žiūri į seksualines patirtis. Jos galvoja apie konkrečius tose patirtyse buvusius žmones.

Kita vertus, sako Brownas: „vyrai dvigubai labiau linkę naudoti grubų spėjimą, kad atsakytų į šį klausimą. O grubaus spėjimo strategija, kaip žinia, veda prie situacijos pervertinimo.“ Grubus spėjimas taip pat yra technika žmonių, kurie nepraleidžia daug laiko prisimindami kiekvieną lovos nuotykį ar net prisimindami ten buvusiųjų vardus.

Nėra taip, kad visi vyrai visas savo seksualines patirtis mato tik kaip beprasmius vienos nakties nuotykius. Tačiau atrodo, kad dauguma vyrų skirsto moteris į tas, su kuriomis nori permiegoti ir į tas, su kuriomis mato savo ateitį. Tai dėsnis, apie kurį ginkdie negalima kalbėti pažangių universitetų auditorijose.  Laimei apie jį dar galima sužinoti klausant pramoginės radijo laidos.

Naomi Schaefer Riley yra amerikietė žurnalistė, sindikuota apžvalgininkė, lektorė, negrožinės literatūros rašytoja, „The New York Post“ ir kitų medijų bei tinklaraštininkė.

Jums gali patikti