fbpx

Penkios didžiausios išsiskyrusių tėvų klaidos

naunau.lt | pagal Webmd.com

Skyrybos šeimoje yra sunkus žingsnis ir dar sunkesnis procesas, ypač vaikams. Neretai vaikystėje patirtos žaizdos išlieka ir suaugus, todėl besiskiriantieji, jei jau priima šį sunkų sprendimą, turėtų kuo atsakingiau žiūrėti į galimą jo neigiamą poveikį vaikams. Šeimos ir skyrybų ekspertas M. Gary Neumanas pateikia pagrindines klaidas, kurias daro išsiskyrę tėvai, ir taip emociškai traumuoja savo vaikus. Tad kokios yra didžiausios išsiskyrusių tėvų klaidos?

  1. Vaikai tampa žinučių perdavinėtojais

Vaikų pavertimas tarpininkais tarp nesusikalbančių tėvų sukelia vaikams nepagrįstą emocinį stresą ir priverčia spręsti situacijas, kurias spręsti yra tėvų pareiga. Šiais laikais, pasak Neuman, tokie tėvai užuot perdavinėję žinutes per vaikus, galėtų naudotis elektroniniu paštu. Taip jie efektyviau susitartų dėl tam tikrų praktinių dalykų ir mažiau traumuotų savo ir taip kenčiančias atžalas.

  1. Vaikai tampa psichologais

Nepasiduokite pagundai pasakoti vaikams apie buvusio sutuoktinio blogas savybes, neliekite prie jų savo pykčio ir kartėlio dėl nenusisekusių santykių. Jų pačių pyktis ir savikontrolės stygius gal ir pasitarnaus tam, kad jie jus suprastų, tačiau atminkite, kad jūsų pagrindinė pareiga yra būti tėvu/motina. Jei jaučiate, kad jums reikia pagalbos ir turite išsikalbėti, paieškokite alternatyvų ar profesionalios pagalbos.

  1. Vaikas neturi jaustis nesuprastas

Neumanas sako, kad po skyrybų yra labai svarbu išklausyti vaikus, neleisti jiems užsisklęsti savyje. Jiems svarbu jaustis suprastiems ir mylimiems. Kad ir kaip būtų sunku, prie vaiko nekritikuokite savo buvusio sutuoktinio. Atminkite, kad jūsų vaikas – tai 50% jūsų vaiko, todėl kritiką sutuoktiniu vaikas nesąmoningai gali priimti kaip į jį patį nukreiptą kritiką.

  1. Vaikas neturi būti priverstas slapukauti

Jei jūsų vaikas savaitgalį praleidžia su jūsų buvusiu sutuoktiniu, neapsimeskite, kad nieko neįvyko. Užduokite bendrus klausimus apie tai, ką jis veikė, per daug nesigilindami į asmeniškumus. Kita vertus, neapsimeskite, kad nieko nenutiko, nes taip privesite vaiką jaustis kaltu dėl savo patirties, jis nežinos, ką galima pasakoti ir ko ne. Tai jūsų bendravime su vaiku sukurs tam tikrus tabu.

  1. Tėvai privalo kuo greičiau ištaisyti savo klaidas

Jei skaitydami šiuos patarimus atpažįstate, kad esate padarę tam tikrų klaidų, nenusiminkite ir stenkitės jų nebekartoti. Pasitaisykite kuo greičiau. Kuo ilgiau lauksite, tuo didesnę žalą darysite vaikui. Išmokite būti nuolankūs, atsiprašyti, paaiškinkite jiems, ką padarėte ne taip ir pažadėkite stengtis taip nebedaryti. Išmokykite vaikus jus pataisyti, kai, pavyzdžiui, vėl kritikuosite savo buvusįjį.

Pabaiga: didžiausios išsiskyrusių tėvų klaidos.

Jums gali patikti