fbpx

Patarimas tėvams: gyvenkite žemiau savo galimybių

 | Patas Faganas

Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje Vašingtone įvyko priėmimas, į kurį atvyko žymūs JAV psichoterapeutai, kad pagerbtų žmogų, laikytą didžiausiu to laikotarpio psichoanalitiku.

Po daugelio jį liaupsinančių kalbų, vienas terapeutas jo paklausė: „koks būtų jūsų pagrindinis, profesinis patarimas, kurį duotumėte mums, kaip savo kolegoms?“ Jo atsakymas nustebino visus dalyvius: „gyvenkite žemiau savo galimybių ribos“. Jei gyvenate pagal – arba dar blogiau – virš savo galimybių, pridūrė jis, valandinis įkainis ir darbo valandų skaičius tampa jūsų profesijos varikliu. Užuot dirbę savo klientui, jūs aukojate viską, net ir jo gerovę, dėl savo banko sąskaitos. (Žinoma, tokia išmintis tinka visoms profesijoms.)

Toks pat patarimas „gyvenk žemiau savo galimybių ribos“ galioja ir tėvams. Tai, ko vaikams labiausiai reikia iš tėvų, yra jų laikas. Laikas, kurio metu skiriamas dėmesys. Šeimos gyvenime ir santuokoje laikas yra meilė. Sąmoningai gyvendami žemiau savo galimybių ribos surasite daugiau laiko šeimos vakarienei, užsiėmimams su vaikais, pasivaikščiojimui su sutuoktiniu, šeimos susibūrimams.  Visa tai, tikėtina, nukentėtų, jeigu vienas svarbiausių jūsų gyvenimo tikslų būtų aukšto gyvenimo standarto siekis.

Gyventi žemiau savo galimybių ribos – tai strateginis didžiulės svarbos pasirinkimas, kuris praturtins net kelias jūsų šeimos kartas. Vaikams tėvų laiko reikia labiau nei jų pinigų. Jūsų skirtas laikas jiems dovanos meilę, o per tai pasitikėjimą savimi ir puikų požiūrį į gyvenimą.  Galiausiai jūsų laikas ir dėmesys labai atsilieps tam, ką jie pasirinks savo sutuoktiniais. Tikrasis turtas yra turėti laiko tam, kas svarbiausia.

Sąmoningai užtikrindami savo šeimai kuklesnį pragyvenimą, tėvai iš tiesų dovanoja vaikams dovaną, už kurią jie bus amžinai dėkingi. Be to, gyvenimas žemiau galimybių ribos turi dar vieną teigiamą poveikį: augančią šeimos banko sąskaitą, gelbstinčią atėjus sunkesniems laikams! Šeimos, gyvenančios žemiau savo galimybių, tokiu būdu stiprina visą visuomenę, o tie, kas vaikosi aukštų gyvenimo standartų, galiausiai nuskurdina save ir kitus.

Dr. Patas Faganas yra psichologijos dėstytojas ir terapeutas, kurio specializacija – vaikų, šeimos ir santuokų klausimai.

Jums gali patikti