fbpx

TOP 3 patarimai, kaip valytis žarnyną

BNS Spaudos centro informacija

kaip valytis žarnyną
Foto: Darbo saugos tarnyba, UAB

Ar kada pagalvojai apie žarnyno valymą? O gal teko išbandyti šį procesą? Žmonės žarnyną valosi įvairiais būdais, tik ar visi jie teisingi? Žmogaus sveikatai žalingą poveikį daro organizme (žarnyne) susikaupę toksinai. Tam, kad žarnynas išsivalytų užtenka vos kelių natūralių priemonių ir šiek tiek pastangų. Šiame straipsnyje noriu supažindinti su 3 būdais, kaip valytis žarnyną, kuo naudinga detoksikacija, kokių priemonių papildomai imtis.

Žarnyno valymas ir jo nauda mūsų organizmui

Žarnyno valymas yra naudingas beveik visiems. Ypatingai jis svarbus tiems, kas maitinasi nesubalansuotai ir valgo nekokybišką maistą. Dažnai valgant rafinuotą ar perdirbtą maistą organizme atsiranda didelis vitaminų ir naudingų maistinių medžiagų trūkumas. O visa tai daro įtaką toksinų atsiradimui ir kaupimuisi organizme. Toks procesas smarkiai susilpnina imuninę sistemą, organizmas nebesugeba išsivalyti savarankiškai, todėl tokiu atveju jam būtina pagalba.

Tam, kad išvalius organizmą geriau jaustumėtės, būtina bent šiek tiek koreguoti ir savo mitybą, bei keisti ją į labiau subalansuotą. Deja, bet žmonės visuomet tikisi gero efekto, nenorėdami įdėti pastangų. Nėra nei vienos stebuklingos priemonės, kurią panaudojus daugiau nebesijaudinsite dėl žarnyno ir organizmo užterštumo. Jei savo įpročių koreguoti nesinori, reikia pagalvoti, ar žarnyno valymas reikalingas iš vis.

Kas nutinka, kai mūsų žarnynas užterštas?

Žmogaus virškinimo sistema ir žarnynas yra ta vieta, kur ne tik pasisavinamos naudingos medžiagos, bet atliekamas ir jų pašalinimas. Jei organizme kaupiasi daug kenksmingų medžiagų, žarnynas tampa puikia terpe dauginti bakterijoms.

O kas nutinka tuomet? Pirmiausia, organizme kaupiasi toksinai. Atsiranda vidurių užkietėjimas, o nepasišalinat nereikalingoms medžiagoms, toksinai pakliūva į mūsų kraują. Žarnyne likęs ir nepašalintas maistas ima pūti, vyksta fermentacija. Toksinai, patekę į kraują gali įtakoti įvairias vidinių organų problemas, sukelti ligas.

Kaip suprasti, ar mano organizme kaupiasi toksinai?

Pirmiausia – pilvo pūtimas. Jei tuštinatės rečiau nei kartą per dieną, jaučiate sunkumą, nuolat pučia pilvą – tai gali būti pirmasis signalas, kad organizmas užterštas toksinais. Jaučiant šiuos simptomus verta pagalvoti apie žarnyno valymą, kad jis galėtų ir vėl normaliai funkcionuoti, o Jums dingtų pilvo pūtimas ir vidurių užkietėjimas.

Dar viena bėda, kuri nutinka užsiteršus žarnynui – gali išsivystyti dirgliosios žarnos sindromas (DŽS). Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad galite nuolat justi pilvo skausmus, vidurių raižymą, sutrinka tuštinimosi procesas, nuolat pučia pilvą, kartais net ir pykina. DŽS tikslių priežasčių niekas nenustato, tačiau manoma, kad didžiausią įtaką tam turi mityba ir žarnyno veiklos sutrikimai.

Kai užsiteršia organizmas, gali išsivystyti įvairios infekcijos. Dažnai tai paveikia moteris – joms atsiranda mielių infekcija – Candida. Šiuo atveju taip pat naudingas organizmo ir žarnyno valymas.

Sėlenos – puikiai padeda valyti organizmą

Vienas iš būdų, kaip išvalyti organizmą – pasitelkti į pagalbą tokias sėklas, kaip sėlenos.

Sėlenos padeda puikiai išvalyti organizmą. Jos veikia panašiai, kaip ir skaidulos. Gavusios drėgmės sėlenos išbrinksta. Patekusios į žarnyną jos nėra virškinamos ir pamažu slinkdamos gerina peristaltiką. Taip pat stimuliuoja žarnyno veiklą. Šios iš pažiūros paprastos sėklytės daro tikrus stebuklus. Jos puikiai sugeria toksinus, varo tulžį, padeda iš organizmo pašalinti šlakus. Tai nebrangi ir paprasta priemonė.

Rekomenduojama 30 min. prieš valgį suvalgykite 1 v. š. sėlenų ir užgerkite 1 stikline vandens. Darykite tai tris kartus per dieną. Taip žarnyną valyti rekomenduojama 3 savaites.

Linų sėmenys – nauda ir vartojimas

Linų sėmenys dar vienas puikus būdas valyti žarnyną. Linų sėmenys skatina žarnyno peristaltiką, taip pat, kaip ir sėlenos padeda pašalinti toksinus. Šios sėklos padeda sumažinti skrandžio rūgštingumą, dingsta pilvo pūtimas. Jos naudingos net ir turinti DŽS sindromą.

Perkant linų sėmenis reikia atkreipti dėmesį kokios jos. Naudingiausios dar su lukštais. Kadangi lukštuose gausu skaidulų.

Paruošimas paprastas – sumalkite linų sėmenis. Taip iš jų gausite miltus. Linų sėmenų miltus galima dėti į jogurtą, vandenį, sultis ar į kitus patiekalus. Per dieną rekomenduojama ne daugiau, kaip 2 valgomieji šaukštai linų sėmenų miltų.

Rekomendacija valant žarnyną 

Atliekant žarnyno valymą rekomenduoju gerti daugiau vandens nei įprastai. Ryte atsikėlę, dar prieš valgį, išgerkite stiklinę šilto vandens. Vanduo ryte padeda pabudinti žarnyną, pagerėja ir virškinimo sistemos darbas. Be to, valant žarnyną vanduo padeda greičiau iš organizmo pašalinti toksinus.

Saugokite savo sveikatą!

Pabaiga: kaip valytis žarnyną.

Jums gali patikti