fbpx

Savimasažas namų sąlygomis: kaip padėti sau

BNS Spaudos centro informacija

Jei jaučiate įtampą ar skausma, ​​masažo terapija – odos ir pagrindinių raumenų tikslingi paspaudimai – gali padėti jums pasijusti geriau. Ko gero visi žino, kad masažas teikia daug fizinės bei psichinės naudos, tačiau daugelis nustebs, kad šią malonią ir sveiką procedūrą galima atlikti pačiam, be masažisto pagalbos. Savimasažas – puikus sprendimas.

Savimasažas atliekamas rankomis dirbant su savo raumenimis: minkant odą ir pritaikant spaudimą tam tikrose vietose. Jei norėtumėte išbandyti savimasažą skausmui malšinti, naudinga išmokti tam tikras technikas, leidžiančias pasiekti didžiausią masažo naudą sveikatai.

Savimasažo nauda

Savimasažas yra paprastas, patogus būdas mėgautis masažo terapijos privalumais. Savimasažas gali padėti palengvinti:

  • stresą
  • nerimą
  • galvos skausmus
  • virškinimo sutrikimus
  • raumenų patempimus
  • raumenų įtampą
  • skausmą

Savimasažas kaip išsamaus gydymo plano dalis, taip pat gali padėti valdyti lėtines ligas, tokias kaip fibromialgija ar artritas. Vis dėlto jis neturėtų pakeisti įprasto gydymo. Be to, savimasažas gali pratęsti naudą gaunamą iš profesionalių masažū ir pagerinti jūsų savijautą tarp sesijų.

Kokius skausmus malšina savimasažas?

Savimasažas gali palengvinti skausmą galvoje, kakle, pečiuose, pilve, viršutinėje ir apatinėje nugaros dalyse, sėdmenyse ir klubuose.  Jei jūs susiduriate su raumenų tinimu, gali būti, kad dalis jūsų patiriamo skausmo kyla dėl nervų sistemos. Taip atsitinka tada, kai raumuo prispaudžia nervą. Tokiu atveju naudodami savimasažą raumenų skausmui malšinti, taip pat galite sumažinti ir nervų skausmą.

Žemiau pateikiamos savimasažo metodikos, skirtos įprastoms skausmo rūšims.

„Pasitelkus labai paprastas pagalbines priemones – kamuoliuką ar vola – galima labai efektyviai sau padėti“, – teigia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro sportinio masažo dėstytojas Arnius Mickevičius ir kviečia išmokti kelis nesudėtingus, tačiau labai naudingus pratimus.

Visiems dirbantiems ir besimokantiems iš namų Arnius pataria kuo daugiau vaikščioti, dažniau sėdėti ant žemės bei keisti sėdėjimo padėtis. Padėti sau galime kiekvienas! Žiūrime savimasažo pamoką ir mankštinamės kartu!

Jums gali patikti