fbpx

Sportiniai drabužiai: į ką atkreipti dėmesį siūlo stiliaus žinovės?

BNS Spaudos centras

Sportinių drabužių mada šiandien išgyvena tikrą renesansą. Ji šiuo metu ypač išpopuliarėjo ir tapo patogios, praktiškos bei stilingos aprangos sinonimu. Tačiau apie tai kalbančios stiliaus ekspertės priduria – sportinių drabužių mados kūrėjams dabar rūpi ne tik grožis, bet ir tvarumas bei atsakingas vartojimas. Tad kokios šio šiltojo sezono sporto aprangos tendencijos, kaip susikurti madingą derinį ir kurie aksesuarai – patys populiariausi? Visais patarimais dalinasi stiliaus žinovės.

Įkvepia aukštoji mada

Mėlyna spalva ir visos jos variacijos, blizgūs audiniai, tinklelio medžiaga. Tai, sako stilistė Emilija Viskontaitė, yra dalis pagrindinių šiųmečio šiltojo sezono sportinės aprangos tendencijų. Šiems drabužiams, anot jos, iš esmės galioja visai madai aktualios naujienos. O šiemet ryškiausios aprangos tendencijos, E. Viskontaitės teigimu, sutelktos į drąsą, pokyčius ir laisvę.

„Todėl įprastus prigludusius siluetus šiandien keičia kiek laisvesnio kirpimo sportiniai drabužiai. Taip pat šį sezoną ypač aktualūs blizgūs, metalizuotų faktūrų audiniai. Taigi verta keisti nuomonę, jog blizgumas tinka tik šventėms. Siūlau drąsiai rinktis ir savo aktyviam laisvalaikiui kurti išskirtinius derinius su drabužių dizainerių dabar taip mėgstamu blizgumu. Be to, tikrai derėtų atkreipti dėmesį ir į tinklelio medžiagą. Ji šį sezoną irgi ypač populiari, yra vienas stilingiausių pasirinkimų, matomų žymiausių kolekcijų pristatymuose, ir puikiai tinka sportinės aprangos deriniams“, – pasakoja stilistė.

Prie šių sporto drabužių mados tendencijų E. Viskontaitė priskiria ir vientisus laisvalaikio kostiumus. Savo ruožtu jogai pritaikytos glaustinukės, treniruočių suknelės bei kombinezonai, anot stilistės, jau gerokai išpopuliarėjo socialiniuose tinkluose, taigi vasarai artėjant tokie drabužiai taps vienu pagrindinių aprangos pasirinkimų moterims.

„Kalbant apie daugelio mėgstamas tampres, įprastas prigludusias jau keičia platėjančio (angl. „flared“) modelio siluetai. Tuo metu viršutiniai tiek vyrų, tiek ir moterų sporto drabužiai taip pat žengia koja kojon su aukštąja mada. Todėl ir šiuo atveju labiau prigludusius siluetus keičia laisvesnis kirpimas, „bomber“ stiliaus švarkeliai, laisvesni sportiniai megztiniai. Prie jų galima paminėti trumpinto, dar vadinamo „cropped“, kirpimo viršutinės dalies drabužius – sportines liemenėles, marškinėlius“, – kalba E. Viskontaitė.

Atsakingi, vadinasi, madingi

Tokias stilistės išvardintas sportinės mados tendencijas pastebi ir „Sportland LT“ rinkodaros vadovė Edita Čivilytė. Tačiau, priduria ji, sporto drabužiams šiandien aktualūs ne tik įprasti grožio bei estetikos standartai.

„Žinoma, sportinė apranga alsuoja tomis pačiomis aktualijomis, kaip ir kitos mados tendencijos. Todėl grįžta daug retro formų bei modelių, kurie savo istoriją pradėjo ir klestėjo 90-aisiais. Tačiau, kalbant apie medžiagiškumą, pastaraisiais metais ypač aktualiu tampa tvarumas. Taigi vis daugiau gamintojų renkasi audinius iš perdirbtų žaliavų“, – pažymi E. Čivilytė.

Su tuo sutinka ir E. Viskontaitė. Pasak jos, kuriant vientisą sportinių stilių derinį, svarbu rasti balansą tarp mados, funkcionalumo, patogumo, našumo ir grožio. O tokiam deriniui šiandien būtinas ir atsakingas vartojimas.

„Tvarumas dabar rūpi daugeliui ir drabužių kūrėjai nėra išimtis. Tad kuo toliau, tuo daugiau galime tikėtis, jog jie vis daugiau dėmesio skirs etiškai ir tvariai sporto madai. Rūpestis aplinka yra aktualus kaip ir sportinių drabužių patogumas ar funkcionalumas. Todėl dabar, norėdami būti madingi, turime derinti įvairius stiliaus elementus, nebijoti skirtingų prekinių ženklų aprangos ir madą vartoti atsakingai. Tik taip sukursime išskirtinį savo įvaizdį“, – tikina stilistė.

Stebina aksesuarų įvairovė

Įprasta, kad stiliaus vientisumą užbaigia aksesuarai. Todėl paklausta, kokie jie madingiausi šį sezoną, E. Čivilytė teigia – sporto aprangos derinimas su sportiniu krepšiu, o prie laisvalaikio batelių tinkamai parinktos kojinės ir raišteliai visada rodo gerą skonį.

„Žmonės šiandien mėgsta ir jau klasikinius aksesuarus – „full cap“ ar „bucked head“ stiliaus kepuraites. Taip pat prie sportinės aprangos derina juosmens rankines. Pastebime, kad aksesuarų kategorija yra nuolatos auganti, o jų pasiūla kaskart didėja. Žmonės ieško ir gertuvių, kurių nori vis dailesnių bei ryškesnių“, – akcentuoja „Sportland LT“ atstovė.

Savo ruožtu E. Viskontaitė antrina –  kiekvieną įvaizdį papildyti gali ir modernaus dizaino sportinė rankinė, sporto pirštinės ar ryškiaspalviai laisvalaikio bateliai. Puikiu stiliaus pasirinkimu šį sezoną stilistė vadina ir galvos juostas, kurios yra ne tik puošnus, bet ir labai funkcionalus aksesuaras tiek moterims, tiek ir vyrams.

„Šiemet pastebimas kaip niekada gausus sportinių aksesuarų pasirinkimas. Mados mylėtojai gali rinktis ryškiaspalvius jogos kilimėlius, elastines lengvojo kultūrizmo juostas, bėgimui pritaikytas mažas juosmens rankines, kuriose patogu įsidėti išmanųjį telefoną ir klausytis mėgstamos muzikos. Visus šiuos madingus aksesuarus bei stilingiausią sezono sportinę aprangą siūlo prekybos centras Kauno „Akropolis“. Čia kiekvienas tikrai ras įvairių, naujausiomis sporto mados tendencijomis alsuojančių drabužių, stiliaus detalių bei kitų visiems stilingiems žmonėms būtinų prekių“, – pabrėžia E. Viskontaitė.

Siūlo žaisti ir mėgautis

Išsirinkus sportinius drabužius ir juos papildžius aksesuarais, turime išbaigtą asmeninį įvaizdį. Tačiau jį, anot E. Viskontaitės, dar galime plėsti bei sporto aprangą derinti su kitais stiliais. Tačiau, norintiems tai padaryti, stilistė siūlo nepamiršti keleto bendrų įvaizdžio taisyklių.

„Pati pirmoji galioja daugeliui asmeninio stiliaus pasirinkimų. Tai rekomendacija laikytis paprastumo. Todėl patariu pradėti nuo jo ir laipsniškai pridėti daugiau sportiško stiliaus elementų. Pavyzdžiui, galite dėvėti klasikinį švarką su sportbačiais arba rinktis laisvalaikio marškinėlius prie klasikinių kelnių. Kita rekomendacija – atkreipkite dėmesį į spalvas. Jas pasirinkite tokias, kurios papildytų viena kitą. Geriausiai atrodys neutralių spalvų deriniai. Tokių kaip juoda ar balta ir pilka. Tuomet galite pridėti ryškių spalvų sportinių aksesuarų – ryškiaspalvius sportinius batelius ar sportinę kepurę. Tai klasikiniam stiliui suteiks papildomo modernumo“, – patarimais dalinasi stiliaus žinovė.

Ji taip pat ragina eksperimentuoti su skirtingais siluetais. Pasak E. Viskontaitės, išties verta išsiaiškinti, kas labiausiai patinka ir kaip apsirengus jaučiamasi geriausiai. Todėl ji siūlo, pavyzdžiui, pabandyti derinti sportinę striukę su suknele arba sportines kelnes su marškiniais.

„Ieškant sportinio ir kitų stilių derinio, svarbu atsižvelgti į progą. Mat dalis pasirinkimų yra tinkamesni kasdienai ar laisvalaikiui, o kiti gali būti puikiai pritaikomi ir darbo įvaizdžiui. Trumpinto kirpimo sportinė palaidinė su džinsais aukštu liemeniu ar klasikinis, ilgesnio kirpimo paltas su sportinėmis tamprėmis miesto įvaizdžiui? Kodėl gi ne. Nebijokite išbandyti kuo daugiau skirtingų siluetų, spalvų ir jų derinimo galimybių. Ieškokite įkvėpimo mados žurnaluose, socialiniuose tinkluose ar tiesiog miesto gatvėse. Mada yra žaidimas, todėl siūlau juo mėgautis“, – šypsosi E. Viskontaitė.

Jums gali patikti